Korduma kippuvad küsimused
Tellimine on lihtne – täitke tellimislehel olev soovinimekirja vorm, jättes meile oma kontaktandmed ning soovitud köögimööbli kirjelduse. Vaatame soovi üle ja võtame Teiega peagi ühendust detailide täpsustamiseks. Lepime kokku kohtumise objektil ja vaatame koos läbi teie soovid, mis on aluseks köögi hinna kujunemisel. Seejärel pakume omaltpoolt välja maksumuse. Hind koosneb kolmest komponendist: planeerimine, valmistamine ja paigaldus. Tellimuse täitmist alustatakse, kui köögi maksumusest on tasutud 70%. Enne köögi kättesaamist tuleb tasuda 100% hinnast.
Näiteks siitsamast kontaktilehelt või tellimisvormilt.
Tellimuse täitmise ajaks võib arvestada keskmiselt 1,5 kuud, aga see sõltub kliendi erisoovide hulgast ja ootejärjekorra pikkusest. Kui tellimust ei ole võimalik tootjast mitteolenevatel põhjustel kokkulepitud ajaks täita, lükkub valmimine edasi. Üheks sagedaseks põhjuseks on pooleliolevad remonditööd köögis, mis ehitajatel tihti venivad. Sellisel puhul tuleb arvestada, et köögi paigaldus lükkub ootejärjekorras tahapoole.
See sõltub köögi keerukusest. Sirge köögimööbli paigaldus on oluliselt kiirem, kui L-kujulise köögi korral. Kõige keerulisem on U-kujuline köök. Mööbli paigaldamisel on määravaks köögi seinte ja -nurkade täpsus. Kui seinad on viltused ning nurgad ei ole täisnurksed, läheb paigaldusega oluliselt rohkem aega. Aegavõtvad tööd on ka kommunikatsioonidega ühendamine (vesi, elekter, ventilatsioon). Keskmiselt võtab paigaldus aega 2-5 päeva.
Garantii mööblile 1 aasta, sahtlid-hinged 3 aastat. Esimese aasta jooksul on võimalik kutsuda spetsialist ühel korral tasuta uksi ja sahtleid reguleerima. Garantii alla ei lähe loomulik kulumine ja mehaanilised vigastused. Täispuidust tasapinna jooksev hooldus on kliendi kanda.
Uue köögi puhul on oluline esimesed 3-4 nädalat uste tugevast puhastamisest hoiduda. Värv kivistub selle aja jooksul lõplikult. Hiljem tuleb puhastamisel kasutada pehmet niisket lappi. Keemiat ja abrasiivseid pastasid mitte kasutada. Kui töötasapinna peale on voolanud vett, tuleb see ära kuivatada. Aegajalt tuleb heita pilk kraanikausikappi ja jälgida, et ei ole tekkinud vee lekkimist. Äravoolu toru tihendid vajavad aegajalt pingutamist. Kapid ei ole veekindlad. Veekindlust saab suurendada, kui kasutada kraanikausi kapi põhjas spetsiaalset fooliumpõhja. Skandinaavia köökides on nõutav pesumasina ja külmiku all plastikkauss, et võimalikult vara avastada vee leke. Eestis on neid võimalik lisada, aga üldjuhul ei ole need standardlahendustes.
Köökides kasutatakse tavaliselt laminaatkattega, täispuidust või kivist töötasapindu. Kõige nõudlikumad on täispuidust ja naturaalkivist tasapinnad. Probleeme võivad tekitada vedelikud, mis määrivad. Puhastamisel kasutada pehmet niisket lappi ja soovitav on jälgida tootjapoolseid soovitusi. Alati võib küsida nõu ka köögi spetsialistidelt.